Globalno istraživanje otkriva koliko vremena gejmeri zapravo provedu igrajući igre.
Kompanija Limelight Networks sprovela je opsežno istraživanje širom svijeta, koja je obuhvatila najmanje osam zemalja. U dokumentu naziva "State of online gaming" ova kompanija otkrila je da u igranju igara najviše vremena provedu Njemci, a da Singapurci više vole eSport od tradicionalnog sporta - vjerovali ili ne!
U ovom istraživanju učestvovalo je preko 4.500 igrača video igara (gejmera, je li…) okupljenih iz Njemačke, Francuske, Indije, Japana, Singapura, Italije, Velike Britanije i Sjedinjenih Američkih Država. Svi učesnici su bili stariji od 18 godina i zajedničko im je svima da makar jednom nedjeljno više sati igraju igre.
Studija je ustanovila da prosečan igrač video igara nedjeljno provodi oko 7.11 sati igrajući igre, što je sigurni smo daleko manje, nego što misle mnogi, koji osuđuju redovno igranje igara. Najviše vremena u igrama provode Njemci, koji igraju oko sat vremena duže, nego prosječan igrač iz ove studije, a slijede ih Amerikanci i Singapurci. Prema podacima dobijenim ovim istraživanjem najviše se igraju stariji od 26 godina i mlađi od 35 godina, u prosjeku 8.21 sat nedjeljno.
Zanimljivo otkriće istraživanja je činjenica da gejmeri vole da gledaju druge igrače dok igraju igre i to prenose preko Twitch ili YouTube platforme, pa i Facebook Live servisa. Recimo, čak 66 odsto ispitanika iz Singapura redovno prati onlajn igranje drugih igrača širom svijeta. U prosjeku Singapurci provedu gledajući druge gejmere dok igraju oko sedam sati nedjeljno, dok 10 odsto njih to čini čak i sat vremena duže svake nedjelje.
U istoj državi eSport je popularniji, nego tradicionalni sport, što se prenosa tiče, a skoro 40 odsto ispitanika iz Singapura želi da se profesionalno bavi igranjem igara.
Što se popularnosti platformi tiče, ovo istraživanje zaključuje da su mobilni uređaji ubjedljivo najpopularniji, a slijede ih PC računari, a najpopularnije su singlplejer igre.
Muški deo ispitane publike se češće izjašnjava kao pravi gejmer, dok se ženska populacija češće odlučuje za definiciju “povremeni gejmer“.
Ukoliko vas zanima još pojedinosti o ovom fenomenu - izvor je pred vama!