Veliki broj raznoraznih likova će vam igranje ove igre učiniti zanimljivijim.
Postoji jedan Internet meme koji mnogi znaju, ali je mnogima iz sećanja isparila borilačka igra iz koje je proistekao. Takozvani Combo breaker uzvik, tačnije C-c-c-combo breaker bio je i ostao zaštitni znak Killer Instinct, jednog od najljućih takmaca Mortal Kombatu krajem prošlog veka. Mnogo godina kasnije, KI se vratio na scenu i to u velikom stilu.
Igra je ove godine ušla u treću sezonu i sa istom se pojavilo PC izdanje koje smo testirali. Da budemo iskreni, ovo je najbolji trenutak da počnete sa igrom jer su do sada ispeglani brojni problemi i celo iskustvo je mnogo bolje. Jedna od najimpresivnijih stvari u igri je izbor likova, tj. njihova raznovrsnost. Svaki borac je mehanički unikatan, od spiska poteza do nekih specifičnosti koje utiču na način na koji se igra. Tako neki likovi mogu da imaju još jednu skalu za dodatne napade ili da poput Tusk-a nemaju mogućnost cancelovanja jačih napada.
KI ima puno sistema, od ranije pomenutog Combo breaker za koji morate da “pročitate” protivnika jer u suprotnom bivate otvoreni za nastavak batinjanja ako promašite, sve do kompletne logike iza mogućnosti povezivanja poteza u komboe. Pritom je to sve do najsitnijih detalja objašnjeno u jednom od najboljih tutorijala koje smo ikada videli u borilačkim igrama. Bez preterivanja, ako završite ceo trening deo u KI naučićete sve u igri i shvatiti dosta principa po kojima se zasnivaju moderne borilačke igre. Otvorite li listu komandi izabranog lika videćete čak i spiskove poteza kojima se otvara ili završava kombo.
Killer Instinct u stvari možete zaigrati potpuno besplatno i na PC-u i na Xbox One. Tom prilikom preuzimate kompletnu igru i dostupni su vam gotovo svi režimi, uključujući i pomenuti tutorijal, ali i online modove. Jedino ograničenje je dostupnost likova – imate samo jednog borca kojim možete da igrate, a na nedeljnoj bazi se smenjuju dostupni likovi. Ako želite nekog borca trajno da otključate za to vam je potrebno 5 evra. Uzevši u obzir da igra trenutno ima 22 borca (biće ih ukupno 25), cena kompletnog paketa od 50 evra je sasvim razumna, a pritom ćete dobiti i veliki broj kozmetičkih dodataka. Neprijatnost dolazi iz podatka da je igra krcata kozmetičkim mikrotransakcijama i nakon što ste kupili likove, dok se otključavanje istih odvija užasno sporo.
Screenshotovi iskreno ne prikazuju Killer Instinct u punom sjaju jer je igra koju definitivno treba videti u pokretu kada do izražaja dolaze glatke animacije i odlični efekti izvođenja poteza. Svaka borba je vatromet specijalnih poteza i varnica (da, bukvalno lete varnice od određenih magija), a ipak dovoljno pregledna da vidite kojim potezima da kontrirate protivniku ili vidite udarac i izvedete combo breaker. Muzička podloga vrhunski doprinosi atmosferi i miks je elektronike i teških gitarskih rifova na kojima su radili muzičari poput Mick Gordon i Celldweller. Muzika se u igru vezuje mnogo više od pukog davanja podloge tokom borbi (mada to izvodi fantastično), pa će tako određeni komboi i naročito finisher potezi menjati temu u ritam kojim se odvijaju na ekranu.
Mnogo bitnije od grafike je netcode, tj. ima li kašnjenja u multiplayeru. Dobra vest je da online komponenta radi toliko dobro da nam se kroz desetine sati testiranja možda jednom ili dva puta desilo da primetimo lag. Početni matchmaking je mogao da bude bolji, ali kada se jednom plasirate u neku ligu imaćete protivnike manje-više identičnog skilla i samim tim uzbudljive mečeve.
O ostalim detaljima i utiscima čitajte u tekstu Bojana Jovanovića na Play! sajtu.