PODGORICA, 9.2. - Nikšićka kompanija “Uniprom” novi je vlasnik hotela “Tara” u Bečićima, čiji objekat ima površinu od 20.000 kvadrata sa pripadajućem zemljištem od 15.000 kvadrata, prenose Vijesti.
Turistički kompleks ima 750 ležajeva, i prema riječima vlasnika Veselina Pejovića, do 1. aprila zvanično će biti kategorisan sa četiri zvjezdice.
“ Rasprodati su svi aranžmani do 1. oktobra i to inostranim gostima iz Francuske, Češke i Rusije”, istakao je Pejović, dodajući da će u pomenuti hotelski objekat uložiti dodatnih milion eura.
Kompanija “Uniprom”, u svom posjedu već osam godina ima i hotel “Budva” .
“ U toku je renoviranje hotela “Budva” i on će biti kategorisan sa pet zvjezdica”, rekao je Pejović.
“Uniprom” je u novembru 2007.godine kupio beoogradsku kompaniju za sport Partizan Žarkovo za 2,8 miliona eura, učestvujući u jednoj od najzanimljivijih aukcija u sjedištu srpske Agencije za privatizaciju.
Ova sportska kompanija u Beogradu ima svoj stadion, pet teniskih terena i sportsku dvoranu, a u Buljarici plac od 11.200 kvadrata.
Takođe, početkom avgusta 2007. “Uniprom” je postao vlasnik upravne zgrade Zetatransa pod Goricom sa pripadajućim zemljištem za oko 3,7 miliona eura, kao i poslovne prostore ove špediterske kompanije u Ulici Stanka Dragojevića za 1,5 miliona eura, i u Ulici Mitra Bakića u Podgorici za 400.000 eura.
(MONDO)