Meta napada bile kritična infrastruktura i stambeni objekti u više djelova zemlje, povrijeđeno nekoliko osoba u Odeskoj oblasti
Ukrajina saopštila je da su njene snage tokom noći oborile ili elektronski onesposobile čak 269 ruskih dronova u jednom od najvećih vazdušnih napada posljednjih mjeseci.
Prema navodima ukrajinskih vlasti, Rusija je tokom noći lansirala ukupno 294 bespilotne letjelice, među kojima su bili dronovi-kamikaze tipa „šahed“, „gerber“ i „italmas“, kao i dronovi-mamci „parodija“.
Kako prenosi Ukrajinska pravda, napad je trajao i tokom jutarnjih časova, dok se nekoliko ruskih dronova još nalazilo u ukrajinskom vazdušnom prostoru.
Ukrajinska protivvazdušna odbrana djelovala je na sjeveru, jugu, kao i u centralnim i istočnim djelovima zemlje. Zabilježeni su direktni pogoci 20 bespilotnih letjelica na 15 lokacija, dok su djelovi oborenih dronova pali na još devet mjesta.
U okviru masovnog napada, ruske snage su tokom noći između 15. i 16. maja gađale kritičnu i stambenu infrastrukturu u Izmailskom okrugu u Odeska oblasti. Prema prvim informacijama, nekoliko osoba je povrijeđeno.