Dječji domu „Mladost“ posjetile su naše proslavljene rukometašice, skupa sa predsjednikom Rukometnog svaeza Crne Gore Predragom Boškovićem.
One su, uz selektora Dragana Adžića, dočekane uz himnu posvećenu našim „lavicama“, obišle sva odjeljenja ove renomirane ustanove i, praktično, razmijenili novogodišnje poklone sa ushićenim mališanima.
"Sve ovo je za veliki ponos, kako ovog kolektiva, Ministarstva, tako i čitave Crne Gore. Planirali smo da uradimo kvalitetan smještaj za sve štićenike. Oni su ovdje osjetili toplinu doma i velika su porodica. Ove godine sačinjen je i novi plan, pa je tako oko 400 djece smješteno u hraniteljske porodice, na čemu ćemo i nadalje raditi. Činimo napore da zapošljenima u ovom kolektivu obezbijedimo još optimalnije uslove za njihov rad ", kazao je Bošković predstavnicima medija.Gostima je na posjeti i darovima zahvalio Borislav Đukanović, direktor ove ustanove.
" Izuzetno su nam dragi ovi pokloni naših zlatnih rukometašica, zlatnih šampionki. Ovo će u ljetopisu našeg doma ostati jedna od zlantih stranica", uzvratio je i Đukanović.
Novogodšnjim poklonima domaćini su darovali ministra Boškovića i trenera Adžića, dok su se štićenici doma ,,Mladost“ potrudili da našim rukometašicama uruče svoje poklone za sjećanje na ovaj izuzetan susret.
(MONDO)