Predsjednik FS Kosova Fadilj Vokri rekao da će prijateljska utakmica protiv Haitija biti istorijska.
Fudbalska utakmica Kosova i Haitija koja će se igrati 5. marta, po rečima Fadilja Vokrija, biće istorijska za južnu srpsku pokrajinu.
"Mislim da će to biti jedna istorijska utakmica, to moramo da priznamo. Tako treba da bude, ipak je to fudbalski duel kojim će reprezentacija Kosova krenuti svojim putem", rekao je predsjednik FS Kosova agenciji Beta.
Utakmica će se najvjerovatnije u južnom dijelu Kosovske Mitrovice.
"Mislim da je stadion u Mitrovici bolji nego onaj u Prištini, ali to još nije definisano, znaće se uskoro", naveo je Vokri.
Po njegovim riječima, dogovor da se igra protiv Haitija postignut je u razgovoru sa selektorom Albertom Bunjakijem.
"Stvarno smo imali puno opcija, a zajedno sa selektorom smo odlučili da to bude Haiti. Bilo je blizu da se dogovorimo sa Jamajkom, ali nije važno sa kim smo pričali, već da smo imali puno opcija, kao i s kim ćemo igrati", kazao je Vokri.
Svjetska fudbalska federacija (FIFA) početkom godine je dozvolila Kosovu da organizuje i igra prijateljske utakmice, ali bez nacionalnih simbola i himne.
(MONDO, Foto: MN Press/arhiva)