Španski prvoligaš Deportivo iz La Korunje otpustio je trenera Hozea Oltru zbog loših rezultata
Hoze Luis Oltra je ljetos vratio Deportivo iz Segunde u elitni rang takmičenja, ali se ove sezone izgubio pobjednički duh koji su plavo-bijeli imali.
Napadački stil igre pokazao se potpuno pogrešnim, pošto je tim iz Galicije do sada primio 39 golova, daleko najviše u Primeri.
Predsjednik kluba Augusto Sezar Lendoiro izrazio je nadu da će Oltrin nasljednik biti imenovan "u roku od nekoliko sati ili u ponedjeljak".
Deportivo je zabilježio samo dvije pobjede u 17 kola i zauzima posljednje mjesto sa 12 bodova, tri manje od Selte, koja se trenutno nalazi u sigurnoj zoni.
Popularni Depor 2000. godine je osvojio jedinu titulu prvaka Španije, naredne dvije sezone bio je vicešampion, dok je u sezoni 2003/04 stigao do polufinala Lige šampiona.
(Beta-AP/MONDO, foto: Beta/AP)