Poslovna filozofija kompanije iz Čikaga sve sve bolje slaže svoj zanimljiv mozaik, a novi model je odmerena ponuda “best buy“ uređaja - One Hyper.
Motorola je stavila sa strane flagship uređaje, naravno tu se ne računa spektakularni novi RAZR, i posvetila se središnjem segmentu, u kojem je pokrila praktično svaki mogući segment.
Zahvaljujući želji da disperguje svoju ponudu, kako bi izašla u susret baš svim korisničkim zahtevima, imamo Motorola One Macro (za fotkanje izbliza), Motorola One Action (za snimanje u svim i ekstremnim uslovima), Motorola One Vision (unapređena kamera generalno i za fotkanje noću), Motorola One (pristupačan uvek ažuriran Android telefon) i, naravno, Motorola One Zoom - zvezdu Motorola One serije, sa kamerom odličnih karakteristika i četiri sočiva.
Vreme je za nešto novo, pa je na red došao i model Motorola One Hyper. Ovaj telefon posmatrajte kao novu, ovogodišnju i osveženu ponudu Motorola “Best buy“ modela, koji bi trebalo da omogući sve najbolje smartfon karakteristike po pristupačnoj ceni. Koliko pristupačnoj, zapitaćete se vi, a u inostranstvu bi ona trebalo da iznosi 400 dolara, odnosno nešto oko 370 evra, kad se pojavi u Evropi.
Nemojte odmah da odmahnete rukom i pomislite preskupo, jer za ovu cenu Motorola One Hyper “puca“ na duge staze i donosi značajan broj noviteta ne samo u Motorola One seriju, nego i u klasu uopšte.
Telefon izgleda potpuno drugačije od svih Motorola telefona do sada i, mada to nije bila nužna promena, dobro je s vremena na vreme osvežiti percepciju brenda. S tim u vezi ide i horizontalni položaj brendinga i isticanje Motorola logotipa mimo natpisa kompanije. U ponudi su i vrlo moderne boje - plava, roze i crvena - što bi u kombinaciji sa nekoliko upečatljivih dizajnerskih detalja (kamera, traka preko zadnjeg dela, svetleći skener otiska prsta, spomenuti brending…) trebalo da istakne telefon u odnosu na konkurente, kojih je u ovom cenovnom rangu nebrojeno mnogo!
Kamera spreda skrivena je u kućište i pokreće se motorom. Prvi put je Motorola upotrebila kameru rezolucije 32 megapiksela, čije su karakteristike f/2.0, 26 mm (širokougaona) i piksel veličine 0.8 µm, odnosno do 1,6 mikrona, kad se koristi združivanje piksela prilikom noćnog fotografisanja.
Izvor: MONDO / MotorolaSa zadnje strane je kamera rezolucije 64 MPx, čije su karakteristike veliki senzor veličine 1/1.7”, piksela od 0.8µm i f/1.9 apertura. Kamera je pomognuta laserskim i faznim fokusom, a tu je i Quad Pixel tehnologija, koja u noćnim uslovima čini da portreti i druge fotke izgledaju kvalitetnije, bolje osvetljene i sa više detalja (Motorola Night Vision opcija dostupna je čak i na prednjoj kameri). Druga kamera je ultraširokougaona, sa poljem od oko 118 stepeni i nije kamera za dubinu polja, da to tako nazovemo, kako su glasine ukazivale. Omogućeno je 4K snimanje u 30 fps i Full HD snimanje u 60 fps, uz veći broj frejmova za HD snimke.
Motorola One Hyper je deo Android One sistema (dve nadogradnje OS-a i tri godine mesečnih ažuriranja) i dolazi sa Android 10 operativnim sistemom odmah. Telefon sadrži sve korisne Moto Actions pokrete, koje smo detaljno opisali ranije. Na ovaj način podiže se upotrebna vrednost telefona u svakodnevnom korišćenju, a konkurencija još uvek ne može da se pohvali ovakvim dodacima.
Hardverski gledano, Motorola One Hyper je sposoban telefon. Uz Snapdragon 675 čipset i Adreno 612 GPU neće se “gušiti“ tokom rada niti igranja igara, a tu je 4 GB RAM-a i 128 GB interne memorije, koju je moguće proširiti microSD karticom do jedan terabajt memorije. Tu je i Bluetooth v5.0, Wi-Fi a/b/g/n/ac, NFC, GPS, 3.5 mm audio konektor i USB Type-C. Motorola One Hyper ima ekran na celoj prednjoj površini, dijagonale 6,5 inča, Full HD+ rezolucije, a upotrebljena je IPS LCD tehnologija ekrana. S obzirom na to da se kamera motorom izvlači iz kućišta skener otiska prsta je sa zadnje strane i služi za pokretanje i kontrolisanje određenih funkcija telefona, ali i kao svetlo za obaveštenja (prsten oko skenera otiska prsta je osvetljen).
Možda i najbolje od svega je to što je baterija kapaciteta čak 4.000 mAh i dolazi sa podrškom za Hyper Charging, odnosno punjenje brzinom od čak 45 vati! Samo 10 minuta punjenja donosi pola dana autonomije baterije, ali loša stvar je što se ovaj 45 W punjač dokupljuje, a u kutiji se isporučuje onaj od 15 vati.
Sve u svemu vrlo zanimljiv telefon, koji nije bez konkurencije, ali ima dosta toga da ponudi - pre svega nadogradnje do Android 12 sistema, što znači da će biti aktuelan najmanje tri godine, a to nije kratak period u svakom slučaju.