Rođak Gorana Džonića (54), kome je on vratio dug od 8.000 evra, kako se nezvanično saznaje, nije u Srbiji.
Niško Više tužilaštvo vodi istragu protiv Gorana Džonića, bivšeg vatrogasca, osumnjičenog da je u noći između 26. i 27. septembra u selu Moravac kod Aleksinca ubio svog brata od tetke Gorana Đokića (57), vlasnika menjačnice, njegovu suprugu Gordanu (56) i ćerku Lidiju (25).
Rođak Gorana Džonića (54) kome je on navodno vratio dug od 8.000 evra, koje je posle zločina, kako se sumnja, uzeo od ubijene porodice Đokić, trebalo bi da se danas pojavi u Višem javnom tužilaštvu u Nišu kao svedok, ali on, kako se nezvanično saznaje, nije u Srbiji.
Veća svota
Posle ubistva Džonić je tela spalio, kao i njihov automobil "pasat", a od ubijenih je navodno uzeo veću svotu novca. Deo para, 43.000 evra, pronađen je zakopan na imanju njegovog sina, deo je bio sakriven u usisivaču u Džonićevoj kući, a deo u paketu u njegovoj garaži. Osumnjičenog Džonića je odalo i to što je rođaku vratio dug neposredno posle zločina.
"Rođak kome je Džonić vratio dug trebalo je da bude ispitan među prvim svedocima u tužilaštvu u sklopu istrage, ali se to još uvek nije dogodilo pošto on nije primio poziv za saslušanje. Navodno, reč je o čoveku koji živi u inostranstvu i koji nije u zemlji. Pretpostavlja se da zbog toga nije primio poziv. Nije isključeno da će se odazvati pozivu kad dođe iz inostranstva", rekao je izvor blizak istrazi.
Pored njega, danas bi trebalo da bude ispitano još nekoliko svedoka.
"U tužilaštvo je pozvan radnik pumpe iz Moravca, koji je navodno uoči trostrukog ubistva Džoniću sipao gorivo u kanister", objašnjava izvor. Podsetimo, na novčanicama koje su pronađene na Džonićevom imanju otkriveni su njegovi DNK tragovi, ali i biološki tragovi Gorana Đokića, kao i priznanica koju je vlasnik menjačnice potpisao.
Odluka o pritvoru
"Ovo je zasad jedan od najčvršćih dokaza da je Džonić umešan u trostruko ubistvo. Pored Gorana Džonića, u pritvoru se zbog ovog zločina nalaze i njegovi sinovi Stefan i Milan, kao i braća iz Moravca, poznatiji kao Jojke. O puštanju braće Džonić i Milošević iz pritvora trebalo bi da se odlučuje ove nedelje", kaže izvor.
Veštačenja
Telefoni i DNK pod lupom
U okviru istrage jezivog zločina naložena su i brojna veštačenja, čiji rezultati bi mogli umnogome da rasvetle šta se događalo kobne noći u Moravcu.
"Stigle su naredbe za veštačenje starih, ali i novih predmeta u vezi sa ubistvom. DNK tragovi uzeti sa tih stvari biće upoređivani s tragovima braće Milošević. Veštačiće se i mobilni telefoni, što je dugotrajan proces, jer su tu uzeti Džonićevi telefoni, onda telefoni braće Milošević i Džonićevih sinova, a na analizi je i telefon koji je imala devojka jednog Miloševića" rekao je izvor.