Advokati odbrane osporavali su ove dokaze
Pregledane su naredbe sudije za prethodni postupak od 25. decembra 2020. godine za telekomunikacije Veljka Belivuka, kao i za Zdravka Radojevića, koji je ubijen u Ritopeku u novembru 2020. godine. Zatim je sud pregledao istu dokumentaciju koja se odnosi na optuženog Marka Miljkovića i ubijenog Milana Ljepoje, kao i za ostale optužene.
"Vidimo da je tužilaštvo prikupljalo dokaze protiv Zdravka Radojevića zbog sumnje da je trgovao narkoticima, a onda se ti izvještaji koriste protiv okrivljenih. Zato stavljam predlog da se izdvoje", kazao je jedan od branilaca Nikola Jerković.
"Sve je preduzeto po zakonu i listinzi koji su dobijeni su zakoniti", rekao je tužilac.
Sud je izvršio uvid u telefonske komunikacije Veljka Belivuka, Srđana Lalića, Nebojše Jankovića ali i N. N. osoba pod nadimcima Boske i Tajson, od maja 2020. godine do februara, odnosno juna 2021. godine, kada su optuženi već uveliko bili u pritvoru, kao i u komunikacije ubijenog Aleksandra Gligorijevića, prenosi RTCG.
"Imamo i naredbu za Veljka Belivuka od 9. januara 2021. do 2022. godine, kada je on već bio u pritvoru. Traže se bazne stanice u vrijeme njihovog hapšenja. To je dokaz da okrivljeni uopšte nijesu koristili mobilne telefone koji im se optužnicom stavljaju na teret, izjavio je advokat Dejan Lazarević.
"Nijedan od ovih brojeva telefona nije moj. Oni nastavljaju da me prate dok sam u pritvoru, to nema veze sa mnom", saopštio je Belivuk.
I optuženi Marko i Miloš Budimir, Marko Miljković, Vladimir Grek, Nebojša Janković porekli su da su brojevi telefona koji sud ima u predmetu njihovi.
U telefonima optuženih nađena je komunikacija na aplikaciji "Skaj”, piše RTCG.
Dešifrovanjem kriptovanih poruka nađene su fotografije unakaženih tijela njihovih protivnika koji su, kako se veruje, ubijeni u kući u Ritopeku. Ta komunikacija predstavlja ključne dokaze protiv ove kriminalne grupe.