Beogradska policija sumnja da je odbjegli robijaš iz bjelopoljskog zatvora Ivan Vujović napadač koji je u noći između četvrtka i petka hicima iz pištolja teško ranio Beograđanina Darka Bulatovića (29) u jednom beogradskom lokalu.
Navodno, on je u kafiću prišao Bulatoviću, počeo da se raspravlja sa njim, a zatim izvadio pištolj i zapucao. Pucnjava se dogodila u lokalu "Đura bar” u Venizelosovoj ulici, a kao navodni motiv sukoba spominje se ponašanje Vujovića koji je uznemiravao djevojke koje su sjedjele za stolom do njegovog, zbog čega mu je Bulatović skrenuo pažnju, pišu Dnevne novine.
Izvor blizak porodici ranjenog dvadesetdevetogodišnjaka kazao je da je Bulatović dva puta operisan i da mu se ljekari bore za život. Bulatovića su, nakon ranjavanja, prijatelji odvezli u Urgentni centar, a napadač je pobjegao. Darkov otac, Vladimir Bulatović je nekadašnji direktor Zemuna, OFK Beograda, podgoričke Budućnosti i Metalca iz Gornjeg Milanovca.
Zajedno sa Zvezdanom Terzićem bio je optužen da je zloupotrebnom položaj a od prodaj e četiri fudbalera OFK Beograda prisvojio oko četiri miliona eura. Policija sumnja da se Vujović, nakon bjekstva iz zatvora u Bijelom Polju koje se dogodilo prije skoro sedam mjeseci, krio u glavnom gradu Srbije, gdje navodno ima dosta poznanika, a gdje je utočište pronašao i njegov bivši cimer iz zatvora Jovica Zindović, koji je nedavno uhapšen nakon devet i po mjeseci bjekstva zatvorskim policajcima.
Za Vujovićem je, inače, raspisana potjernica nakon što je 24. decembra prošle godine na spektakuran način pobjegao iz bjelopoljskog zatvora gdje je služio kaznu od 14 godina za ubistvo Radomira Savovića. On je tog dana u poslijepodnevnim satima zatražio od zatvorskih stražara da obavi telefonski razgovor, a u dežuranu ga je doveo komandir Nikola Konatar.
U njoj se nalazio i službenik ZIKS-a Petar Šuković, koji je sjedio za stolom i nešto zapisivao u zatvorsku knjigu. Vujović je dok je navodno razgovarao preko fiksnog telefona, iskoristio nepažnju komandira Konatara, koji mu je bio okrenut leđima.
Bacio je slušalicu prišao i oteo službeni pištolj iz futrole Konatara, a potom ga uperio u njega.Tražio je da se pomjere do zida i onda izašao iz dežurane stavljajući rezu na vrata. Kad je prišao do prijavnice, naredio je stražaru Slaviši Kljajeviću da mu otvori vrata. Vujović je nesmetano izašao iz zatvorskog kruga i odnio pištolj. U blizini kapije čekao ga je automobil, kojim je pobjegao.
Vujović je zbog čestih konflikata u spuškom zatvoru još 2013. po kazni prebačen u Bijelo Polje, gdje je robijao 14-godišnju kaznu za ubistvo Savovića, koje se dogodilo u blizini zgrade RTCG-a 7. maja 2008. Prema navodima presude, on je sačekao Savovića da izađe iz picerije "Primicija” i, dok je prelazio ulicu, pritrčao mu je sleđa i ispalio više metaka. Savović je odmah izdahnuo. Ubistvo je, po ocjeni suda, počinio zbog osvete, jer ga je Savović pretukao 27. marta 2008. u lokalu "Stara Crna Gora” u Budvi i nanio mu teške povrede.
Vujović je u Spužu umalo i stradao kada je u decembru 2012. zatvorenik Jagoš Perović pokušao da ga ubije zašiljenom kašikom, zbog čega je osuđen na tri godine zatvora.
To je, međutim, samo jedan u nizu zatvorskih okršaja u kojima je učestvovao Vujović. Njemu se sudilo i zbog sumnje da je u decembru 2006. prijetio policajcu Nemanji Lukovcu, koji ga je legitimisao na ulici. Istom optužnicom sudilo mu se i za napad na policajca Nikolu Radunovića, kojeg je navodno više puta udario pesnicom u glavu, nanijevši mu laku tjelesnu povredu.
Osnovno državno tužilaštvo u Bijelom Polju ranije je saopštilo da niko nije procesuiran zbog bjekstva zatvorenika Ivana Vujovića iz bjelopoljskog zatvora jer nema dokaza da je bilo zloupotreba. Prema riječima osnovnog državnog tužioca Mirka Bulatovića, tužilaštvo ništa ne može da utvrdi dok Vujović ne bude lišen slobode i saslušan.
Ministarstvo pravde i Uprava ZIKS-a pokrenuli su disciplinski postupak protiv službenika bjelopoljskog zatvora Nikole Konatara, Petra Šukovića i Slaviše Kljajevića, koji su suspendovani zbog bjekstva zatvorenika Vujovića, a zatvor u Bijelom Polju stavljen je pod neprekidni nadzor.
Tokom kontrole u bjelopoljskom zatvoru, nakon bjekstva zatvorenika Vujovića, utvrđeno je da je nestao pištolj koji je dužio Konatar, a prilikom pretresa ćelija pronađeno je, između ostalog, šest mobilnih telefona i osam improvizovanih bodeža.