Podgoričanin Radosav Gile Stanišić i njegov brat od strica Saša Stanišić, privedeni su danas na saslušanje u Specijalno državno tužilaštvo (SDT).
Stanišići, kao i Podgoričanin Raško Džankić i njegova supruga Radmila uhapšeni su juče po nalogu SDT-a zbog sumnje da su imali ulogu u organizaciji napada na Igora Krstovića, koji je teško ranjen 28. januara 2020. godine u zetskom selu Balijače, prenose Vijesti.
Službenici Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) uhapsili su Stanišiće i bračni par Džankić zbog sumnje da su izvršili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, teško ubistvo u pokušaju ali i pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela.
U sudskom postupku koji se vodi protiv dijela grupe optužene za ranjavanje Igora Krstovića, Radosav Gile Stanišić i Raško Džankić bili su predloženi kao svjedoci odbrane Vidoja Stanišića.
Tokom iznošenja odbrane, Vidoje Stanišić je kazao da je u vrijeme kada je u Zeti ranjen Igor Krstović navodno dva dana boravio u kući kod brata Radoslava Stanišića, gdje su, kako je naveo, bili prisutni i Raško Džankić i njegova supruga.
Prvostepena odluka u postupku protiv Vidoja Stanišića i njegovog rođaka Dragiše Bulatovića još nije donijeta. Njih dvojica se od septembra 2023. godine brane sa slobode, nakon što sud u roku od tri godine od podizanja optužnice nije izrekao presudu.
I Bulatović je tokom postupka tvrdio da ima alibi, navodeći da je u vrijeme napada na Krstovića sve vrijeme bio sa majstorima koji su mu gradili kuću.
Tužilaštvo Stanišića i Bulatovića tereti da su učestvovali u pokušaju ubistva Krstovića, a kao jedan od dokaza navodi se biološki materijal pronađen vještačenjem zapaljenog automobila u Kučima.
Igor Krstović, koji se povezuje sa škaljarskim klanom, preživio je sačekušu u blizini svoje kuće u Zeti, kada je na njegov automobil ispaljeno 27 metaka iz automatske puške.
Dok se Krstović liječio u Njemačkoj, tadašnje Specijalno državno tužilaštvo, kao i sada suspendovani tužilac Saša Čađenović, sumnjali su da je i Radosav Gile Stanišić imao ulogu u organizaciji napada na Zećanina. Međutim, te sumnje nijesu rezultirale podizanjem optužnice.