Pakistanska vlada danas je odobrila da se, zbog neplaćenih računa, isključi struju u nekoliko većih vladinih zgrada uključujući i parlament, kancelarije premijera i predsednika države.
Obični ljudi nemaju struju dnevno između 12 i 18 sati, a do sada nije ništa učinjeno da se kazne birokrate koje rade u kancelarijama uz korišćenje klima uređaja.
Ministar za energetiku Abid Šer Ali upozorio je na dalja isključivanja struje i upozorio sve vladine kancelarije.
Vladine zgrade na ime neplaćene struje duguju snabdevaču struje oko 24 miliona dolara.
Elektro kompanija je saopštila da je struja isključena u više od 100 vladinih zgrada.