Rusija ne namjerava da pošalje trupe u Ukrajinu, izjavio je danas ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov novinarima u Ženevi.
"Nemamo ni najmanju želju da šaljemo trupe u Ukrajinu. To bi bilo u suprotnosti sa našim osnovnim interesima", izjavio je Lavrov nakon sastanka sa kolegama iz SAD, EU i Ukrajine, održanog u Ženevi povodom ukrajinske krize.
Lavrov je naglasio da Rusija neće povećavati ni broj svojih vojnika na Krimu i napomenuo da nije bilo ruskih vojnika, niti agenata u Ukrajini, prenio je AFP.
On je izrazio želju da u Ukrajini hitno otpočne širi nacionalni dijalog.
Ruski ministar je prethodno saopštio da je na sastanku postignut dogovor o "etapnoj deeskalaciji" krize u Ukrajini.
U dokumentu, koji je danas usvojen na sastanku u Ženevi, dogovoreno je da se uputi zajednički poziv za hitnu obustavu nasilja u Ukrajini, kao i da se sve strane uzdrže od nasilja i provokacija.
U zajedničkom saopštenju sa sastanka se navodi da sve ilegalne oružane grupe moraju da budu razoružane, te da sve administrativne zgrade budu vraćene legitimnim vlasnicima.
(Srna)