Naoružani ljudi zauzeli policijsku stanicu u istočnom ukrajinskom gradu Slavjansk, izjavio je šef unutrašnjih poslova Ukrajine Arsen Avakov.
Najavio "veoma oštru reakciju" saopštivši da će biti upućeni u taj grad pripadnici specijalnih jedinica saopštavajući da su u taj grad upućeni pripadnici specijalnih jedinica.
Istovremeno, ruska agencija RIA Novosti prenosi da "pristalice federalizacije" Ukrajine preuzimaju kontrolu nad administrativnim zgradama u Slavjansku, uključujući gradsku skupštinu.
"U Slavjansk je upućena specijalna jedinica", rekao je Avakov, naglašavajući da "postoji ogromna razlika između demonstranata i terorista", prenijela je ukrajinska agencija UNN.
MUP Ukrajine je ranije saopštio da je jutros "grupa naoružanih nepoznatih ljudi zauzela administrativnu zgradu Slavjanskog gradskog odeljenja policije", kao i da nije bilo povrijeđenih.
Prema saopštenju, "nepoznati" se nalaze u zgradi, a nisu iznosili nikakve zahtjeve.
Ukrajinska državna agencija Ukrinform javlja, pozivajući se na načelnika pres službe MUP u Donjeckoj oblasti Igora Demina, da su "naoružani ekstremisti" pri zauzimanju zgrade "koristili suzavac", kao i da "između ostalog, imaju automatsko vatreno oružje".
Prema njegovoj tvrdnji, zbog upotrebe suzavca lakše su povrijeđene dvije do tri osobe.
Jedan od lidera "narodnog ustanka u Donbasu" Sergej Cipljakov rekao je za RIA Novosti da su "pristalice federalizacije" uspjele da "preuzmu kontrolu nad administrativnim zgradama".
"Nemamo oružje. Sada ćemo u Donjecku blokirati bazu (specijalne jedinice) Berkuta, kako ne bi došli u Slavjansk da deblokiraju zgrade", rekao je on.
RIA Novosti podseća da se poslednjih dana na istoku Ukrajine održavaju mitinzi pristalica federalizacije, koji traže održavanje referenduma o statusu njihovih regiona.
(MONDO/Agencije)