Auto uletio u dječiji vrtić na na Floridi, jedno dijete podleglo povredama a još 11 djece je povrijeđeno kao i najmanje jedna odrasla osoba.
Portparolka dečje bolnice "Arnold Palmer" rekla je da ne može za sada da navede više informacija o žrtvi, kao što su starost i pol, javio je AP.
Jedno od povrijeđene djece u toj bolnici je u kritičnom, a još pet njih u teškom stanju.
Do nesreće je došlo kada je džip naletio na drugo vozilo koje je zatim udarilo u vrtić u gradu Vinter Park, saopštilaje portparolka saobraćajne policije Vanda Dijaz, javio je AP.
Ona je dodala da je nekoliko povrijeđenih "u veoma teškom stanju". U objektu vrtića je u trenutku nesreće bilo 50 djece, navodi AP.
Povređeni su preveženi u pet različitih bolnica.
Lokalna gradonačelnica Tereza Džejkobs izjavila je da je ova nesreća "apsolutna tragedija".
(MONDO)