U eksploziji gasa u stambenoj kući u selu Konezavodsko u Omskoj oblasti, u zapadnom Sibiru pet osoba je poginulo, a devet je povrijeđeno.
Nakon akcije spasavanja i istrage na licu mjesta zaključeno je da ispod ruševina, nastalih u eksploziji kućnog gasa, nema više zatrpanih osoba, saopštili su zvaničnici ruskog Ministarstva, a prenosi Itar-tass.
"Istraga i akcija spasavanja su završeni, ruševine se još raščišćavaju, ali najveći dio je uklonjen i ispod njih nema više ljudi", saopšteno je iz Štaba za vanredne situacije.
Nesreća se dogodila na drugom spratu gdje je eksplodirala boca sa gasom, nakon čega se kuća urušila.
(Tanjug)