Za nacionalni zdravstveni program američkog predsjednika Baraka Obame, poznat kao Obamaker, prijavilo se više od sedam miliona Amerikanaca.
Ovo su podaci zaključno sa 31. martom, saopštila je danas Bijela kuća.
"Uz izuzetan talas upisa poslednjih dana, 7.041.000 ljudi prijavila se za zdravstveno osiguranje prije ponoći i krajnjeg roka u ponedjeljak. To se ne odnosi na poslednji dan upisa u više od 12 (američkih) država koje vode same (upis) u svojim centrima", rekao je novinarima portparol Bijele kuće Džej Karni.
Zakon o dostupnosti zdravstvene zaštite, Obama je potpisao 1. oktobra 2010. godine, kada je nagovijestio da bi 30 miliona neosiguranih Amerikanaca moglo da dobije zdravstvenu zaštiti.
(Tanjug)