Muškarac (40) preminuo je danas pošto je podlegao opekotinama zadobijenim kada se polio zapaljivom tečnošću i zapalio.
On se zapalio ispred zgrade danske Opštine Brondbi u regionu Kopenhagen.
Danski mediji su prenijeli da je muškarac porijeklom stranac, a da je u Opštini bio povodom jednog svog privatnog slučaja.
Gradonačelnik Brondbija je potvrdio da se samospaljivanje dogodilo posle kontakta tog muškarca sa opštinskom socijalnom službom koja mu je uručila jedno rješenje, dodajući da ne vjeruje da je današnji sastanak jedini razlog za taj drastični čin.
(MONDO)