Šef ruske diplomatije rekao američkom državnom sekretaru da Moskva traži "federalno" rješenje ukrajinske krize.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je američkom državnom sekretaru Džonu Keriju da Moskva traži "federalno" rješenje ukrajinske krize, sa većom autonomijom za južne i istočne regione, prenosi "Gardijan".
Dvojica zvaničnika sastala su se večeras u Parizu da pronađu rješenje za izlazak iz krize i okončaju zastoj u odnosima između Moskve i Zapada od kada je sredinom marta Krim pripojen Rusiji.
Lavrov i Keri sastali su se u rezidenciji ruskog ambasadora u Parizu, prenio je AFP.
(Srna)