U eksploziji u Njujorku srušene su dvije zgrade. Najmanje dvije osobe su poginule, a 20 ljudi je povrijeđeno.
CNN javlja da su u eksploziji poginule najmanje dvije osobe, dok je 20 povrijeđeno.
Više od desetoro ljudi se vodi kao nestalo, a stanje dvoje povrijeđenih je opasno po život, rekli su zvaničnici.
U eksploziji su se urušile dvije petospratne zgrade.
Gradonačelnik Njujorka Bil de Blazio je u obraćanju novinarima sa lica mjesta izjavio da se određeni broj ljudi i dalje vode kao nestali i da je uzrok eksplozije plin, prenijela je agencija AFP.
Spasioci i policija tragaju za još ljudi koji se zasad vode kao nestali.
Policija ovaj događaj ne dovodi u vezu sa terorizmom, rekao je neimenovani zvaničnik za CNN, a policija je naredila da se zatvori dovod plina za kuće.
Na mjesto nesreće izašlo je 168 vatrogasaca iz 39 jedinica, navodi CNN.
U eksploziji je oštećeno još nekoliko okolnih zgrada.
Lokalna televizija je prikazala kako se vije dim iznad te oblasti Njujorka. AP prenosi da su stanovnici cculi jaku eksploziju u stambenoj zgradi oko 9 sati ujutro po lokalnom vremenu.
Zbog nesreće obustavljen sjeverni krak metroa, od stanice Grand Central.
Vozovi metroa zaustavljeni su u području detonacije zbog krhotina na šinama, a putnicima je naređeno da izađu iz kompozicija, prenio je En-Bi-Si.
VIDEO
Dim od zgrade koja je potpuno "nestala" pokuljao je u Central park, i mođe se vidjeti kilometrima daleko.
Blizu mjesta eksplozije od udarnog talasa police iz malih trgovačkih radnji su se našle na ulici a djelovi su letjeli unaokolo.
Jedan od vebsajtova za nekretnine navodi da je se u toj zgradi nalazilo šest stanova i poslovni prostor.
O nesreći je obavješten predsjednik Barak Obama, i Bijela kuća je u kontaktu sa nadležnim federalnim i lokalnim organima, prenose agencije.
(MONDO)