Južnokorejska policija saopštila da su uhapšene dvije osobe zbog krađe ličnih podataka 12 miliona ljudi.
U saopštenju se navodi da su dvojica uhapšenih pomoću programa koji su razvili u februaru prošle godine izvršili hakerski upad u stranicu "Korea telekoma".
Među ukradenim podacima je 12 miliona imena, matičnih brojeva, brojeva mobilnih telefona, zanimanja, kućne adrese i bankovni računi.
Policija ističe da su osumnjičeni prodali podatke kompanija za telemarketing za 10,7 miliona dolara.
(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock)