Demonstranti koji protestuju protiv nove vlade Kijeva i koji su proruski orjentisani, upali su u vladinu zgradu u gradu Donjecku na istoku zemlje.
Kako javlja Rojters, demonstranti su upali u zgradu i zauzeli prvi sprat, ali nisu mogli dalje jer liftovi ne rade, a stepenište zaključano.
Prema informacijama koje prenosi "Raša Tudej" (Russia Today) u zgradi se nalazi oko 100 demonstranata.
Već tri dana na ovoj zgradi vijori se ruska, a ne ukrajinska zastava, a svakodnevno se u gradu održavaju demonstracije kojima se daje podrška ruskoj intervenciji.
(MONDO)