Ekspedicija sa broda koji se zaglavio u ledu na Antarktiku, stigla je u Australiju, kročivši na kopno prvi put otkako su spašeni prije 3 sedmice.
Vođa ekspedicije Kris Tarni izjavio je novinarima u lučkom gradu Hobart, gdje se završila spasilačka akcija, da još nije jasno ko će platiti njihovo spasavanje.
Tarni, profesor klimatskih promjena u sidnejskom Univerzitetu Novi Južni Vels, dodao je da advokati i osiguravajuća društva razgovaraju o troškovima.
U akciji spasavanja su bile uključene SAD, Kina, Francuska i Australija, prenio je AP.
(MONDO, foto: Beta/AP, Zhang Jiansong)