Menadžer crnogorskog centra potvrdio da će njegov klijent još pet godina igrati za Timvervulvse. Dobro će unovčiti ostanak u klubu!
Prema prvom, trogodišnjem ugovoru Nikole Pekovića (27 godina, 211 cm) i Minesote, klub je bio dužan da mu ukupno isplati 13 miliona dolara.
Prema drugom, potpisanom u srIJedu, dogovoreno je da nosi dres Timbervulvsa do 2018. godine i u tom periodu zaradi 68 miliona!
Miodrag Ražnatović, menadžer bivšeg košarkaša Atlasa, Partizana i Panatinaikosa, potvrdio je na svom Twitter profilu da su okončani višemesečni pregovori o nastavku saradnje kluba i dominantog centra.
"PoslIJe 44 dana postignut je dogovor za Nikolu Pekovića. Ostaje u Timbervulvsima još pet godina - 60 miliona dolara plus osam miliona u bonusima", precizirao je on.
Peković se prošle sezone afirmisao kao jedan od najboljih centara NBA lige, prosJečno bIlJeživši po 16,3 poena i 8,8 skokova, Krajem takmičarske godine postao je delimično slobodan igrač.
Zbog dugih pregovora oko novog ugovora, Crnogorac je bio prinuđen i da otkaže svoj nastup za reprezentaciju na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.
(MONDO)