U američkoj vojnoj bazi Gvantanamo na Kubi broj zatvorenika koji su štrajkuju glađu povećao se na 92, saopštila je uprava zatvora.
Osam zatvorenika juče se pridružilo prethodnoj grupi štrajkača tako da sada većina od 166 pritvorenih ne uzima hranu.
"Zatvorenici koji su se pridružili štrajku glađu izdvojeni su iz zajedničkih prostorija i stavljeni u samice, gđe njihovo zdravstveno stanje prate ljekari“, izjavio je pukovnik Semjuel Haus.
Kada je uprava 13. aprila pokušala da štrajkače glađu izmjesti iz zajedničkih prostorija došlo je do sukoba stražara sa zatvorenicima.
U američkoj vojnoj bazi Gvanatanamo na Kubi nalaze se osumnjičeni za terorizam, koje su vojska SAD i bezbjednosne službe te zemlje uhapsili širom svijeta.
Neki od njih su u pritvoru duže od deset godina bez optužnice, što izaziva česte kritike organizacija za zaštitu ljudskih prava.
(Srna)