Brazilski ljekar i bivši direktor Evangelističke bolnice, Virdžinija Soares de Souza, osumnjičena je za 300 smrtnih slučajeva svojih pacijenata
Ona je osumnjičena da je u bolnici u mjestu Kuritibi isključivala kiseonik pacijentima priključenim na aparate za održavanje života i davala im smrtonosne doze ljekova za opuštanje mišića.
Ona je uhapšena u februaru sa još tri ljekara i jednom medicinskom sestrom. Oni su svi zajedno optuženi za zločinačko udruživanje.
Brazilsko Ministarstvo zdravlja analiziralo je 1.700 bolničkih dosijea iz posljednjih sedam godina. Sve sumnjive smrtne slučajeve povezuju upotrijebljeni ljekovi, problemi sa aparatima za vještačko disanje i vremensko razdoblje unutar kojeg su pacijenti umirali.
Ukoliko svi sumnjivi slučajevi budu potvrđeni, ovo će nadmašiti broj žrtava najgoreg poznatog ljekarskog serijskog ubice Harolda Šipmena.
Taj britanski ljekar je 2004. godine osuđen za ubistva 15 pacijenata u Mančesteru, a navodno je odgovoran za smrt još 260 ljudi.
Virdžinija Soares de Souza odbacuje sve optužbe.
(Srna, foto: printscreen)