U pucnjavi koja se dogodila u vazduhoplovnoj bazi ima mrtvih i ranjenih.

U pucnjavi koja se rano u subotu dogodila u vojnoj bazi Kirtland u Novom Meksiku, jedan vojnik je nastradao, a drugi je ranjen, saopštili su vojni zvaničnici, napominjući da se ne radi o terorističkom napadu niti o napadu sa strane.
Bezbjednosne snage baze reagovale su na pucnjavu koja se odigrala blizu jednog od ulaza u vazduhoplovnu bazu oko 2 sata ujutru. Jedan vojnik je preminuo na licu mjesta, dok je drugi zadobio prostrelnu ranu na ruci i odmah prebačen u bolnicu, gdje je kasnije otpušten.
Vazduhoplovne snage nisu željele da otkriju više informacija o događaju i nisu potvrdile da li je neko uhapšen. Takođe, nije otkriveno da li su u pucnjavi učestvovali pripadnici vojske.
Imena vojnika koji su povrijeđeni nisu odmah saopštena.
Istragu predvodi Kancelarija za specijalne istrage, a FBI je na licu mjesta, uz pomoć lokalne policije. Portparol albukerške policije, Gilbert Galjegos, izjavio je da trenutno nema tragova ka osumnjičenima.
(MONDO/AP)