Navodi se da su "Atešovi" agenti izvršili izviđanja utvrđenja koja se grade duž obale u blizini Jevpatorije u zapadnom dijelu Krima koji je Rusija pripojila 2014, a Ukrajina i međunarodna zajednica to smatraju okupacijom.

Ruske snage na Krimu jačaju odbranu i kopaju rovove duž plaža u očekivanju mogućeg ukrajinskog desanta na poluostrvo.
Kijev post prenosi da to u objavi na Telegramu tvrdi partizanski pokret "Ateš".
Navodi se da su "Atešovi" agenti izvršili izviđanja utvrđenja koja se grade duž obale u blizini Jevpatorije u zapadnom dijelu Krima koji je Rusija pripojila 2014, a Ukrajina i međunarodna zajednica to smatraju okupacijom.
Agenti tvrde da Rusi pored izgradnje utvrđenja kopaju zemunice i rovove na samoj plaži, a na tom području primijećeno je i vojno osoblje na položajima.
"Te lokacije se čuvaju, a pristup plažama je ograničen. Ipak, to ne predstavlja nikakav problem za nas pošto su naši agenti ubačeni među stanovništvo i pripadnike ruskih oružanih snaga" - piše u objavi "Ateša".
Partizani dodaju da sve obavještajne podatke o rsukim vojnim aktivnostima na Krimu sistematski prosleđuju ukrajinskim oružanim snagama.
"Ateš" je sredinom ovog mjeseca objavio da je ruska vojska rasporedila dodatne sisteme protivvazdušne odbrane (PVO) na Krim kako bi ojačala zaštitu tamošnjih vojnih objekata od ukrajinskog napada.
Iz ovog partizanskog pokreta tvrde i da je oko polovine porodica pripadnika ruske nacionalne garde "Rosgvardija" napustilo to poluostrvo u strahu od potencijalnih borbi u Jevpatoriji.