Najmanje 40.000 ljudi preplavilo je danas ulice gruzijske prijestonice Tbilisija u znak protesta zbog vlasti predsjednika Mihaila Sakašvilija
Protest je organizovao Bidzina Ivanišvili, multimilijarder, najbogatiji čovjek Gruzije i jedan od vodećih filantropa u zemlji.
On je u politiku ušao prošlog oktobra, objavivši da je osnovao političku partiju sa ciljem da pobijedi na parlamentarnim izborima i postane novi premijer zemlje.
Današnji protesti, kako ocjenjuje agencija AP, upravo se vide kao test podrške opoziciji, pred parlamentarne izbore u oktobru.
Sakašvilijev drugi i posljednji predsjednički mandat završava se u januaru 2013, a još uvjek nisu poznati njegovi budući planovi. On nije isključio opciju da postane premijer.
(Beta)