Direktor kompanije "Jahu" (Yahoo) Skot Tompson podnio je ostavku nakon što je otkriveno da je lažirao podatke o svojoj koledž diplomi iz informatike.
Tompson se na rukovodećem mjestu u ovom internet gigantu nalazio od januara mjeseca, dok Daneil Leb, jedan od manjinskih akcionara "Jahua", nije pokrenuo istragu o njegovoj spornoj diplomi, javljaju američki mediji.
Njega je na mjestu direktora "Jahua" danas zamijenio Ros Levinson, koji je do sada obavljao funkciju direktora za medije u kompaniji.
Konsultanstka kompanija "Ernst i Jang" je prošle godine Tompsona proglasila za preduzetnika godine u Kaliforniji. On je do dolaska u "Jahu" obavljao funkciju predsjednika globalne kompanije za elektronsko plaćanje "Pejpal".
(MONDO)