Politika

Spajić upozorava: Sprema se koordinisano hibridno djelovanje

Autor Teodora Orlandić

On je poručio da pokušaji destabilizacije neće promijeniti kurs države.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

"Crna Gora ima ozbiljne bezbjednosne operativne informacije da će najavljeno zatvaranje novih pregovaračkih poglavlja biti praćeno koordinisanim hibridnim djelovanjem, u koje su uključeni zvaničnici najmanje dvije države iz regiona", saopštio je premijer Milojko Spajić u objavi na društvenoj mreži Iks.

"Prema našim saznanjima, takve aktivnosti imaju za cilj destabilizaciju Crne Gore, uz očekivanu podršku pojedinih političkih aktera i dijela medijske scene u našoj zemlji", kazao je Spajić.

Poručio je da pokušaji destabilizacije neće promijeniti kurs države.

"Znamo za ove namjere i svjesni smo njihovog cilja. Pokušaji destabilizacije neće promijeniti naš kurs niti zaustaviti evropski put Crne Gore, koji je veći od dnevnog interesa bilo koje političke strukture", poručio je Spajić.