Investitori iz Japana zainteresovani su za investiranje u poljoprivredni, energetski i industrijski sektor u Crnoj Gori.
Investitori iz Japana i drugih azijskih država zainteresovani su za investiranje u poljoprivredni, energetski i industrijski sektor u Crnoj Gori, saopšteno je iz Agencije za promociju investicija (MIPA).
Agencija je, kako se navodi u saopštenju, predstavila u Beču investicione prilike i ambijent za bavljenje biznisom u Crnoj Gori.
U Beču je uz podršku Vlade Japana i japanske agencije JETRO organizovan susret sa predsjednicima i izvršnim direktorima 70 kompanija iz Japana, zainteresovanih za investiranje u zemlje jugoistočne Evrope.
Menadžer u Agenciji, Blagota Radulović kazao je da je Crna Gora prepoznata kao zemlja sa povoljnim investicionim ambijentom i kao lider po broju registrovanih stranih preduzeća u regionu.
"Veliko je interesovanje za investiranje u poljoprivredu, energetiku i industriju. Sektori i projekti koji mogu biti generator ekonomskog razvoja Crne Gore veoma su privlačni azijskim investitorima i naša očekivanja su da će napori koje smo usmjerili na ovo tržište dati rezultate”, objasnio je Radulović.
Predstavnici Agencije su, tokom juna, prezentovali u Tokiju investicione prilike Crne Gore u okviru programa koji je podržala agencija JICA.
"Susreti sa predstavnicima Privredne komore Japana, Finansijskom korporacijom Japana, Hirošima biznis inkubacionim centrom, Nishijan tekstil centrom, Nacionalnom federacijom poljoprivrednika Japana, Institutom za razvoj malih i srednjih preduzeća, kompanijama Pearl
Star, Toyota, Honda i Mazda Motors uticali su da se japanske firme zainteresuju za investiranje u Crnoj Gori", navodi se u saopštenju.
Radulović je kazao da se nada da će nekoliko firmi iz Japana sagledati mogućnost ulaska na crnogorsko tržište i započeti širenje svog biznisa u regionu iz Crne Gore.
(MINA-BUSINESS)