,,LAVICE" PORAŽENE OD NJEMAČKE, MEČ SA SLOVENIJOM POSLEDNJA ŠANSA ZA PLASMAN NA OLIMPIJSKE IGRE

Autor Đina Radulović

,,Lavice" poražene od Njemačke u drugom meču kvalifikacija za Olimpijske igre.

Izvor: MONDO

Domaćin je slavio rezultatom 24:28 i time osigurao plasman za Olimpijske igre, dok će naše reprezentativke pokušati da obezbijede sebi mjesto u Parizu na sjutrašnjoj utakmici sa Slovenijom.

Skoro čitavu utakmicu Njemice su bile dominantnije, te su opravdaale ulogu favorita u ovom meču.

Naša selekcija je nakon 30 minuta gubila 11:7, a meč je riješen već početkom drugog poluvremena kada su naše djevojke dozvolile protivniku seriju 4:0 za 15:7. Nešto kasnije je bilo i minus 10 – Njemačka je vodila 20:10.

Njemačku je do pobjede i praktično plasmana na Olimpijske igre vodila Julija Maidhof sa devet golova, dok se u našoj  reprezentaciji istakla Matea Pletikosić sa istim učinkom.