Iznenadna doping kontrola u kampu hrvatske reprezentacije koja se priprema za Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini.
Komisija UEFA za doping kontrolu, predvođena makedonskim ljekarom, posjetila je danas posle podne kamp hrvatske fudbalske reprezentacije u Bad Tacmandorfu, u Austriji.
Za kontrolu je bilo određeno 10 fudbalera, koji su odmah napustili trening i otišli u hotel, gdje su dali uzorke krvi i urina, prenose hrvatski mediji.
Rezultati se očekuju za deset dana, tačno pred prvu utakmicu Hrvatske na EP protiv Republike Irske.
U hrvatskoj reprezentaciji vjeruju da svu svi fudbaleri "čisti" i da će rezultati doping kontrole biti negativni, odnosno u korist reprezentativaca.
Inače, odlazeći selektor Hrvatske Slaven Bilić danas je otkrio koji će sastav suprostaviti Ircima u Poznanju.
Igraće u formaciji 4-4-2: Pletikosa - Vida, Ćorluka, Šildenfeld, Strinić - Srna, Dujmović, Modrić, Perišić - Mandžukić, Jelavić.
Najviše glavobolje Biliću zadaje situacija sa Dejanom Lovrenom. Štopera Liona i dalje muči Ahilova tetiva, ali Bilić kaže da će ga čekati do poslednje sekunde.
"Nismo reprezentacija koja može sebi da dozvoli toliki luksuz da otpiše takvog igrača", poručio je Bilić, koji u utorak mora da saopšti na kojih 23 računa za EURO.
(MONDO)