Selektor Francuske Loran Blan dao je pomalo čudnu izjavu u kojoj je poručio da svoj nacionalni tim ne može da vidi u samoj završnici predstojećeg EP
Mnogi tipuju na Špance da će odbraniti titulu, ali ima i onih koji vjeruju da bi Francuska vrlo lako mogla da osvoji predstojeći šampionat.
"VIdim Špance kao nove/stare šampione Evrope, pa samim tim ne mogu da kažem da ćemo se mi naći u završnici prvenstva. Španci su ispred svih drugih reprezentacija, ali u fudbalu je sve moguće, a velike šanse po meni imaju i Njemačka i Holandija", izjavio je selektor "trikolora".
On je dodao da je cilj njegove ekipe da se plasira u četvrtfinale prvenstva i da je to u ovom trenutku realnost.
"Nadamo se da ćemo se plasirati u četvrtfinale. To je naš trenutni cilj. Podsjećam vas da posljednja dva velika takmičenja nismo prošli ni grupnu fazu. Stoga je četvrtfinale realnost", objasnio je Blan.
Selektor francuske reprezentacije još mora da radi na igri sa loptom, kao i na posjedu, ali se nada da će sve biti spremno do Evropskog prvenstva.
"Taktički, imamo još stvari da unaprijedimo. Želimo da razvijemo igru kada imamo loptu. U posljednjem prijateljskom meču sa Norveškom nismo uspjeli u tome. Moramo da igramo na posjed. U kvalifikacijama je to izgledalo prilično dobro, ali nakon tih utakmica, nažalost nije", zaključio je šef stručnog štaba Francuske.
Francuzi će Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini započeti utakmicom protiv velikog rivala, Engleske.
(MONDO)