Zamenik predsjednika Srpske radikalne stranke Dragan Todorović rekao je da će on predložiti stranačkim organima protest protiv hapšenja Ratka Mladića.
"Što se mene lično tiče, ja ću predložiti da se organizuje protest protiv hapšenja Mladića, da pozovemo građane da mirnim demonstracijama pokažemo svoje neslaganje sa ovim gnusnim činom", rekao je Todorović danas.
Na Trgu Republike u Beogradu već se nalazi veći broj policajaca i jedan džip Žandarmerije. Policija je oko 15 časova legitimisala grupu (na slici) od desetak mladića koji su se okupili kod spomenika Knezu Mihailu Obrenoviću, nakon čega su se oni razišli.
On je izjavio da je hapšenje Ratka Mladića jedan od najtežih trenutaka u istoriji Srbije, i dodao da on Mladića vidi kao simbol srpskog vojnika i oficira, sposobnog i hrabrog.
Todorović je novinarima u parlamentu rekao da su Mladiću čak i neprijatelji odavali priznanje za sposobnost i da ga je zbog toga, po svaku cijenu, trebalo uhapsiti.
Prema njegovim riječima, hapšenje Mladića imaće posljedice i po Republiku Srpsku.
Todorović je dodao da je siguran da hapšenje "neće ostati nekažnjeno" i pozvao građane da "zapamte taj trenutak i na sledećim izborima ne pruže podršku onima koji su to uradili".
Na pitanje da li hapšenje Mladića može dovesti do destabilizacije Srbije, Todorović je rekao da je predsjednik Republike Boris Tadić "svjestan opasnosti u koju je uveo zemlju i da je očigleno da iz njega govori ogromah strah".
(Tanjug, foto: Mondo)