Radnici kompanije Gastrans, koja u Srbiji radi na gasovodu Turski tok, napravli su veliki gaf kada su upali na imanje porodice Petrović kod Ćuprije i - sravnili im greškom imanje.
Planski rad i praćenje dokumentacije nije nešto po čemu su u skorije vrijeme poznati srpski građevinari, pokazao je i tragikomičan slučaj "radova" na Turskom toku rusko-srpske kompanije Transgas.
Radnici ove državne kompanije jednostavno su upali na imanje porodice Petrović u selu Supska kod Ćuprije, i počeli da bagerima sravnjuju ograđeni vinograd, njivu s malinama i kupinama, baštu sa povrćem, šljive..., javlja "Kurir".
Imanje je očas posla pretvoreno u kaljugu a zaprepašćeni vlanici nisu mogli da povjeruju šta vide kada su se vratili kući. Odmah su potražili pomoć policije i Opštine, ali avaj...
Mirjana Petrović kaže da su radnici zbrisali čim su vidjeli njenog supruga i shvatili da im je sistem "štap i kanap" ovoga puta zakazao, i da su napravili veliku grešku.
Zbog Grdelice prijave protiv 16 inženjera
"Prijavili smo slučaj policiji da su nam nepoznate osove sa tri, četiri buldožera uništili zasade, ali ona nije reagovala. Iz policije su im rekli da 'nemaju koga da pošalju'", kaže Mirjana.
Potom su otišli u Opštinu Ćuprija ali tamo im je rečeno da ne mogu da im pomognu jer je "predsjednik Opštine na odmoru".
Počela izgradnja "Turskog toka" kroz Srbiju
Tek kasnije, uz insistiranje, dobijaju obavještenje da kroz selo treba da prođe trasa Turskog toka, ali da radovi još nisu planirani i da se ne zna čija je greška. Naknadno su im dali i ime kome da se obrate u Gastransu.
I policija se potom smilovala da izađe na teren, pa je napravljen zapisnik o šteti, za koju su iz Gastransa usmeno obećali da će je nadoknaditi.
RADILI PO STAROJ TRASI
Predsednik opštine Ćuprija Ninoslav Erić izjavio je danas Tanjugu da su graditelji tzv. Turskog toka kroz Ćupriju greškom oštetili posjede nekoliko domaćinstava, ali će svima, kako je rekao, šteta biti nadoknađena.
Oni su radili po starom planu, išli su starom trasom, koja je u međuvremenu izmijenjena, objasnio je Erić.
"Mi smo imali sreću, Južni tok je trebalo da prođe kroz Dobričevske table i oni bi nam uzeli nekih 200 hektara najbolje industrijske zemlje pored autoputa. Uspjeli smo da izmijenimo prostorni plan i da Južni tok ne ide preko Dobričeva. Sačuvali smo najbolju zemlju ne samo u Chupriji već u cijelom Pomoravskom okrugu", objasnio je Erić.
Kako je naveo, graditelji to nisu znali, radili su po starom planu, pogriješili su i svim domaćinstvima, poručio je, biće namirena šteta.