Bliski saradnik Darka Šarića Rodoljub Radulović, već skoro godinu i po dana šalje poruke tužilaštvu i policiji da hoće da dođe u Srbiju.
Hoću da sletim na beogradski aerodrom, ali ne želim da mi odmah stavite lisice i da me slikate. Odvedite me pravo na saslušanje. Kada vam ispričam šta imam, odlučite šta ćete da radite sa mnom", poručio je optuženi Radulović, zvani Miša Banana ili Miša Amerika, koji se tereti da je nabavio prekookeanske brodove za šverc kokaina grupe Darka Šarića, a piše "Blic."
Poruku o predaji Radulović je poslao nekoliko puta srpskim istražiteljima. Ova tri uslova, kako saznaje 2"Blic", ne predstavljaju problem za policiju i tužilaštvo. Međutim, on nije naveo kada će se i zaista predati.
Prema operativnim podacima policije i tužilaštva, Radulović je u finansijskim problemima i teže mu je da se zbog toga krije. Takođe, nije bezbjedan ni zbog odbjeglih članova klana, koji su svjesni da dosta zna.
S druge strane, Radulović ima 66 godina i eventualna osuđujuća presuda za njega bi mogla da znači i doživotnu kaznu, piše list.
On nije optužen kao jedan od vođa i nema zakonskih prepreka da bude svjedok-saradnik. Policija i tužilaštvo sumnjaju da je Radulović bio u kontaktu sa mnogim biznismenima i političarima sa srpske scene.
Pokretanjem istrage protiv Branka Lazarevića, nekadašnjeg šefa kabineta ministra policije Ivice Dačića, obuhvaćen je i Radulović kao neko ko je podstrekivao Lazarevića da odaje tajne da je Šarićev klan pod prismotrom.
Radulović je bilo veoma blizak prijatelj sa pokojnim Draganom Dudićem - Fricom, koga su trojica svjedoka-saradnika označila kao glavnog Šarićevog čovjeka.
Dudić i Radulović su rodom iz Kotora i radili su u "Jugooceaniji", koja je u međuvremenu ugašena, dok su njeni brodovi nestali tokom sankcija ili poslije njih. Kasnije je svoju firmu "Trekom" ustupio Dudiću.
Presretnuti razgovori "pjevača2
Radulović je 21. aprila 2009, kada je, navode tužilaštvo i svjedoci-saradnici, kokain natovaren na brod, telefonom razgovarao sa pokojnim Draganom Dudićem i Željkom Vujanovićem, a često i s izvjesnim Rođom. Radulovića, koji se u vrijeme šverca viđao sa pjevačicom Anom Nikolić, u telefonskim razgovorima drugi iz klana su zvali "Pjevač".
(MONDO)