Kosovski ministar inostranih poslova Enver Hodžaj kaže da do normalizacija odnosa sa Srbijom može da dođe pošto ona prizna nezavisnost Kosova.
Kako je saopšteno iz MIP-a Kosova, Hodžaj je tokom posjete Berlinu i susreta s poslanicima Bundestaga da ima pet koraka u procesu normalizacije odnosa Kosova i Srbije.
Prvi je, po njemu, ostvarivanje svih sporazuma postignutih u dijalogu u Briselu.
"Drugo, Srbija treba da rasformira sve ilegalne paralelne strukture u Republici Kosovo. Treće, treba da dozvoli integraciju srpske zajednice u kosovske institucije", rekao he Hodžaj.
Četvrti korak, prema kosovskom šefu diplomatije, jeste da Srbija ne blokira učlanjenje Kosova u evropske organizacije i UN.
"Na kraju treba da usledi međusobno priznanje Kosova i Srbije, kao dvije nezavisne i suverene države. Samo poslije ispunjavanja ovih pet uslova, možemo govoriti o normalizaciji odnosa", rekao je Hodžaj.
Hodžaj se u petak sastao i s ministrom spoljnih poslova Njemačke Frank-Valterom Štajnmajerom.
(Beta)