Američka raketna krstarica "USS San Jacinto" uplovila je u splitsku luku Lora, a njenog kapetana Bila MekKinlija primio je gradonačelnik Ivo Baldasar.
"Ova raketna krstarica, koja je u službi američke ratne mornarice, konstruisana je prvesntveno za protivvazdušnu odbranu ali može da djeluje u raznim borbenim okršajima", rekao je MekKinlej nakon sastanka sa splitskom gradonačelnikom, javila je Hina
Inače, raketna krstarica koja u splitsku luku Lora uplovila juče, duga je 173 metra i ima 330 članova posade.
"Posada je oduševljena gostoprimstvom u Splitu", istakao je MekKinli, koji je gradonačelniku poklonio poseban novčić sa znakom krstarice, a Baldasar je novinarima rekao da je na novčiću utisnut natpis "Pobjeda je sigurna".
Američka raketna krstarica će u splitskoj Lori ostati do srijede, ali, kako je rečeno, neće biti otvorena za posjetioce.
MekKinlija je prethodno primio i zamjenik župana splitsko-dalmatinskog Luka Brčić.
(Tanjug)