Odnosi sa Srbijom nisu toliko narušeni kako tvrdi srpska strana i nema razloga da se saradnja ne nastavi, ocijenio predsjednik Hrvatske Ivo Josipović.
U Srbiji to tako doživljavaju, sli ne bi tako trebalo da ude. U poslednje tri godine napravljen je ogroman napredak i kada stranci čuju da imamo čak i sporazume o vojnoj saradnji, gotovo da ne vjeruju, rekao je Josipović, prenosi Slobodna Evropa.
Predsjednik Hrvatske je istakao da bi odnosi dvije države mogli da budu mnogo bolji nego što su sada.
Sada je očigledno došlo do zahlađenja, izazvanog vjerovatno i političkim stanovištima koja su u Srbiji donekle promijenjena, kao i nezadovoljstvom presudom Haškog suda, rekao je Josipović.
Ptrema njegovim riječima, nema nijednog razloga da se dosadašnja saradnja dvije zemlje ne nastavi, a kad se za to steknu uslovi, ona će sasvim sigurno biti i unaprijeđena.
Na pitanje da li će se, poslije sureta Vesne Pusić i Ivana Mrkića, i on uključiti u poboljšanje odnosa, Josipović je ponovio da susreti predsjednika imaju samo simoboličku važnost.
Takvi susreti, istakao je Josipović, mogu da budu korisni samo ako postoji neka zajednička platforma, koja sada vjerovatno teško može da se nađe.
Sasvim sigurno će doći vrijeme i za susrete premijera I predsjednika, zaključio je Josipović, koji je u Splitu prisustvovao proslavi 68. godišnjice oslobođenja Dalmacije od fašističke okupacije.
(Fonet Foto Beta Hina)