Zbog burnih reakcija srpskih političara i medija na oslobađajuću presudu hrvatskim generalima, izdato upozorenje za Hrvate koji putuju u Srbiju
"S obzirom na ovu medijsku harangu koja se pojavljuje u srpskim medijima vrlo je teško reći kako i na koji način će se to odraziti na ponašanje svih onih radikalnih grupa koje ovdje postoje. Vrlo teške političke kvalifikacije su pale, tako da mi je teško reći da ili ne putovati. Putovati možda, ali uz veliki oprez", rekao je ambasador Hrvatske u Beogradu Željko Kuprešak, a prenosi Dnevnik.hr.
Hrvatski generali Ante Gotovina i Mladen Markač којi su prvostepeno osuđeni na 24 i 18 godina zatvora zbog ratnih zločina nad Srbima tokom i poslije akcije "Oluja", oslobođeni su u Hagu 16. novembra svih tačaka optužbe.
To je izazvalo burna reagovanja u Srbiji.
(MONDO, foto: Medija centar Beograd)