Andrej Lazarov (25), Damjan Taneski (18) i Petar Ivanovski (20) su među žrtvama požara u mjestu Kočani u Sjevernoj Makedoniji.

Strašna tragedija u Sjevernoj Makedoniji odnela je najmanje 59 života, a među poginulima tokom požara u diskoteci u mestu Kočani su i trojica sportista. Pored nekadašnjeg mladog reprezentativca Makedonije Andreja Lazarova (25), život su u požaru izgubili fudbalski golman Damjan Taneski (18) i košarkaš Petar Ivanovski (20).
Kako prenose mediji u Sjevernoj Makedoniji, obojica sportista bili su gosti diskoteke u kojoj se desio veliki požar. Navodno, u trenutku požara bilo je preko 500 ljudi u objektu koji nije imao sve neophodne dozvole za rad, kao i adekvatnu protivpožarnu zaštitu. Požar je nastao kada su prskalice namještene u blizini bine zapalile krov.
Taneski je bio dio fudbalske omladinske reprezentacije, a karijeru je započeo u Mal Ajaksu iz Štipa. Igrao je za omladinske selekcije Vardara iz Skoplja, a kasnije je bio član Bregalnice i Kit Go tima iz Pehčeva. Saigrači su obožavali Damjana, za kojeg su često isticali da je veoma posvećen sportu i svojoj karijeri.
S druge strane, smrt Ivanovskog je potvrdio i njegov matični klub Dino Basket, koji je u emotivnoj poruci izrazio tugu zbog gubitka svog talentovanog igrača. "S velikom tugom smo primili vijest da je naš saigrač Petar Ivanovski među žrtvama sinoćnje tragedije. Petar je bio izuzetno cijenjen među svojim prijateljima i saigračima, a kao MVP turnira M-14 ostavio je dubok trag u košarkaškom svijetu. Bio je divna osoba, borac sa velikim srcem", napisali su iz Dino Basketa.
Zbog tragedije u Sjevernoj Makedoniji otkazani su svi sportski događaji, a u Srbiji je utorak proglašen za dan žalosti. Takođe, sportski događaji u našoj zemlji koji su odigrani u nedelju počeli su minutom ćutanja. Dio povrijeđenih, a pretpostavlja se da ih ima preko 150, narednih dana liječiće se u srpskim bolnicama.
Bonus video: