Predsjednik Srbije Boris Tadić će se pri donošenju odluke o predsjedničkim izborima "isključivo voditi državnim interesima, stabilnošću i razvojem zemlje", poručili su predsjednikovi saradnici i demokrate, piše list "Danas".
Kako navodi taj list, predsjednik Republike se ovom temom poslednjih dana uopšte nije bavio, jer je zauzet državnim poslovima i putovanjima po Srbiji u cilju podsticanja investicija, poljoprivrede i razvoja malih i srednjih preduzeća.
Kako su kazali njegovi saradnici, ekonomija je njegov i državni prioritet, za brižljivije razmatranje eventualnih predsedničkih izbora "uopšte nije imao vremena".
Tadićevi bliski saradnici tvrde za "Danas" da jedna dilema ne postoji - građani Srbije za predsjednika Republike neće glasati 22. aprila.
U dijelu javnosti, ali i unutar same DS, spekuliše se da bi tog datuma mogao biti održan prvi krug predsjedničkih izbora, kako bi drugi drug bio na Đurđevdan. Kada bi tako zaista bilo, izbori bi morali bili raspisani danas ili sjutra, navodi "Danas".
"To nije tačno. Oni koji tako govore, pa čak i iz DS, bave se nagađanjima. Datum 22. april nije u planu", poručili su izvori "Danasa" iz najbližeg okruženja predsjednika Republike.
"Danas" navodi da su i na Andrićevom vijencu i u DS za taj list kazali da upozorenja koja na Tadićev račun poslednjih dana upućuju razni političari, prije svih Tomislav Nikolić i Ivica Dačić, nemaju efekta.
"Poruke lidera SNS i SPS prije svega su usmjerene ka njihovim biračima, kako bi se stvorila slika da imaju hrabrosti da kritikuju i prijete predsjedniku Republike. Pri donošenju odluke o predsjedničkim izborima, Tadić će se isključivo voditi državnim interesima, stabilnošću i razvojem zemlje", poručuju predsjednikovi saradnici i demokrate, piše "Danas".
(Tanjug)