Hrvatski MIP oštro je protestovao kod ambasade BiH u Zagrebu zbog zloupotrebe rotacionog svijetla na motornom vozilu premijera RS
Premijer Srpske Aleksandar Džombić i njegova pratnja vopzili su pod ratacionim svijetlima tokom prolaska kroz teritoriju Hrvatske na putu prema Srbiji, javili su sarajevski mediji.
Policijski službenici koji su upravljali vozilom, nakon što su zaustavljeni kod Graničnog prelaza Bajakovo, oštro su upozoreni da se ne mogu voziti s upaljenim rotacionim svijetlima u Republici Hrvatskoj i da se slično ponašanje ubuduće ni po koju cijenu neće tolerisati.
U noti dostavljenoj ambasadi BiH u Zagrebu traži se da se o ovom incidentu obavijeste sve relevantne institucije u Bosni i Hercegovini, kako bi se, kako se navodi, ubuduće izbjegli slični primjeri samovolje i bahatosti i predupredila mogućnost da se u neugodnost dovede neko od zvaničnika BiH.
Prilikom provjere utvrđeno je da su ovom zloupotrebom, iza koje je stajalo sasvim "nedvosmisleno ponašanje Džombića i njegova bahatost zaustavljena dva vozila" - "audi A8" i "audi A6", navode mediji.
(Tanjug)