Da posao u vojsci nije samo muški potvrđuju i podaci da u VCG ima 6 žena oficirki, 12 podoficirki, 48 žena vojnika po ugovoru i 99 žena civilnih lica na službi u Vojsci, odnosno 8,92 odsto na nivou Vojske, a u sistemu odbrane 12,2 odsto.
Prema njenim riječima u pitanju je veoma izazovan posao gdje postoji mogućnost da se ostvarite na više polja. Ona ipak kaže da je spektar aktivnosti ogroman "od učešća u raznim sportskim aktivnostima i takmičenjima do streljaštva, naoružanja i mnogih drugih vojnih tema koje su jednako interesantne".
"Naravno tu su i redovna primanja, slobodan vikend, mogućnost učešća u mirovnim misijama i mnogo drugih veoma zanimljivih aktivnosti koje čine ovaj poziv privlačnim. Prije svega, ovaj posao morate voljeti da bi se njime bavili, a sve ostalo što je dobro je plus više", kazala je Pejović.
Ona je naglasila da se žene u Vojsci Crne Gore trenutno nalaze na početnim komandnim dužnostima u skladu sa svojim činom. Kako kaže trenutno najveći oficirski čin u VCG za žene je poručnica.
"Mora se imati na umu da je Vojska Crne Gore formirana nakon sticanja nezavisnosti, te da je u pitanju relativno mlad sistem, koji se gradi i reformiše u skladu sa najboljim standardima i praksama. Ja sam krenula sa početnim činom potporučnice 2009, nakon predviđenog zakonskog roka i ispunjenih kriterija postala sam poručnica. Osim mene postoji još pet žena oficirki u VCG uglavnom na početnim oficirskim dužnostima u skladu sa njihovim činom, od čega su njih četiri završile akademije u inostranstvu", saopštila je Sanja Pejović.