Javno preduzeće Morsko dobro, kako su saopštili njegovi predstavnici, intenzivno pregovara sa kompanijom Royal grupa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata o usklađivanju ugovora o dugoročnom zakupu Kraljičine plaže.
“Predmet ugovora je dugoročan zakup prostora u zoni morskog dobra, uključujući i plažu Perčin Kraljeva plaža sa zapadne strane rta Čanj rt Kotrobanja, odnosno morskog dobra uz zemljišni kompleks u zaleđu koji je ovaj investitor kupio od opština Bar i Budva”, rekao je Barović.
On je precizirao da je u pitanju dugoročan ugovor koji će saglasno Zakonu o državnoj imovini biti potpisan nakon što na njega da saglasnost Skupština.
U posljednje vrijeme u medijima se spekuliše ko je stvarni investitor koji želi da kupi zemljište na Dubovici. Uvidom u Centralni registar privrednih subjekata (CRPS) vidi se da je u Crnoj Gori registrovano društvo sa ograničenom odgovornošću Queens beach development company u Podgorici, koje je kćerka firma Royal grupe.
Izvršni direkor tog preduzeća je Janko Škuletić, a prema saznanjima Dnevnih novina predsjednik Odbora direktora Royal grupe za ovaj dio Evrope je Salem Al Neyadi.
Kompanija Royal grupa pripada kraljevskoj porodici iz Abu Dabija i oni, kako piše list, čekaju da se konačno riješi priča oko Kraljičine plaže. Od odluke crnogorskog parlamenta zavisi da li će Royal grupa na prostoru Kraljičina plaža sagraditi ekskluzivni turistički kompleks.