U okviru Beranskog kulturnog ljeta na planini Jelovica i ove godine organizovano zajedničko vjenčanje.
Manifestacija se tradicionalno organizuje sa ciljem da se da podrška afirmaciji istinskih vrijednosti bračne zajednice i porodice.
„Osim što je prilika da se brakovi sklope u drugačijem ambijentu od uobičajenog, na otvorenom, ovo je i jedan od načina da se promoviše tradicionalno vjenčanje i porodica kao najznačajnija vrijednostcrnogorskog društva. Ovakvo vjenčanje predstavlja početak priče o natalitetu i način da se mladi ljudi zadrže u ruralnim oblastima i valorizuju turistički potencijali sjevera Crne Gore“, izjavila je Danu matičar Radmila Obadović.
Od šest parova, koliko ih je juče na Jelovici sklopilo brak, posebnu pažnju izazvali su Miloš Katić iz Budve i Kaula Kdiri iz Tunisa.
„Nedavno smo se sreli u Budvi. Bila je to ljubav na prvi pogled. Nakon toga sam čuo da se na Jelovici organizuje zajedničko vjenčanje, i shvatio da je to nešto što oboje želimo. Kaula je bila oduševljena jer ovako nešto nema kod njih u Tunisu. Tamo nema ni ovakvog vjenčanja ni ovakve prirode. Imalaje malu tremu i bila je uzbuđena“, prokomentarisao je za Dan Miloš Katić.
Manifestaciju je, u saradnji sa lokalnom upravom, organizovala NVO „Vjenčanje snova” iz Berana.