Jaka kiša koja je padala u Bokokotorskom zalivu pričinila je danas dosta problema u aviosaobraćaju na tivatskom aerodromu.
Do 11.30 sati kada se nevrijeme smirlo, nije bilo polijetanja sa tivatskog aerodroma, dok su ujutro sletjela samo dva aviona, pišu "Vijesti.me".
"Aeroflotov" avion na liniji iz Moskve je preusmjeren na aerodrom u Beograd gdje je čekao da se smiri nevrijeme, nakon čega je kasnije ipak stigao u Tivat.
Isto se desilo i avionu njemačke kompanije "Kondor" na liniji iz Frankfurta koji je preusmjeren za Bari, jer ga dubrovački aerodrom nije mogao prihvatiti zbog nevremena, a podgorički zbog gužve.
To se međutim nije desilo putnicima Montenegro erlajnza koji su u 8.20 trebalo da putuju iz Tivta za Beograd i koji su uredno čekirali karte, prošli carinsku kontrolu i nakon toga u odlaznom gejtu proveli više od dva sata, a da im se iz kompanije niko nije obratio.
Putnici su zvali novinare koji takođe nisu uspjeli da stupe u telefonski kontakt sa predstavnicima Montenegro erlajnza na tivatskom aerodromu, niti sa centralom kompanije u Podgorici.
Inače, nevrijeme u Tivtu nije pričinilo veće probleme osim što je na području Krtola došlo do višečasovnog prekida u napajanju električnom energijom.
I Podgoricu je zahvatilo jako nevreme gdje je tokom noći, između ponedjeljka i utorka, za 18 sati palo 93 litara kiše po metru kvadratnom, što je izazvalo dosta poteškoća u gradu, pišu "Vijesti.me".
(MONDO)